Коротка історія Ворохти
Вперше Ворохта згадується в 1598 і походить від Михайла Вороти (дезертира), який розвинув ткацьке ремесло в даному селі.
Заснування Ворохти
У 60-х роках 14 століття орди кочівників почали нападати на степи України, Поділля, Київщину, Волинь. Тому населення цих місць ,рятуючись, втікали в гори.
У 16 столітті в селі Космач жив Василь Янюк, який збирав у людей худобу на випас . В той час, таких людей полонини називали депутатами.
У 1598 році на Янівському Груні в Дедерчука, Янюкового зятя, одруженого з старшою дочкою Явдокією, оселився Михайло Ворохта. Він дезерттрував звійська польського, тому і не вертався ь додому, який знаходився на Закарпатті. Ворохта був дуже талановитим ткачем, слава про його навики швидко розійшлася по окрузі.
Михайло Ворохта познайомився з Янюком і взяв собі в помічники його доньку Марію. Він виготовив ще один ткацький верстат для неї і в такий спосіб розширив виробництво. З деяким часом Янюк і видав Марію заміж за Ворохту. Шлюб вони брали у Березові.
Саме ткацька слава Ворохти спричинила до створення нового поселення , назва якому була - Ворохта. Можна з упевненістю сказати, що село отримало остаточну назву в 1598 році.
Колійна доба Ворохти
Літом 1884 року до Ворохти, крізь гори, пробився перший потяг. Це стало дивом для населення села. Вони бачили як будувався насип, знали, що в горах робились тунелі, мурували мости,чули розповіді про поїзд, але коли він прибув, то збіглися з усіх сторін.
Австрійський уряд бачив у Карпатах курортну зону. Сюди прибували комісії, які досіджували місцевість. Тут австрійці віддали належне джерелам лікувальних вод ,безпосередньо у Ворохті.
Перші санаторії
Перший санаторій у Ворохті для лікування хворих на туберкульоз з'явився в 1906 році. Він і так називався «Перша санаторія». За часів СССР назва була змінена на «Гірське повітря». Біля цього санаторію є джерело, воду котрого назвали кам'янкою. Вона надзвичайно чиста, має добрий смак і є лікувальною.
У Ворохті виникло ще немало санаторіїв. Приїжджі, які приїжали сюда винаймали помешкання на окраїнах. Приїжджали на лікування і відпочинок не тільки з Польщі і Росії але і з інших держав Європи.