Цілюче повітря гір
Гірське повітря значно чистіше, ніж міське, оскільки не містить стільки пилу, різноманітних промислових відходів та вихлопних газів, а також характеризується високим вмістом негативно заряджених іонів кисню та озону. Під впливом усіх цих факторів позитивно впливає на людське здоров'я. В результаті тривалого перебування в гірському середовищі покращується робота дихальної, судинно-серцевої, та центральної нервової систем, стимулюється робота кісткового мозку як кровотворного органу, підвищується вміст еритроцитів та гемоглобіну в крові, покращує самопочуття, імунітет, підвищується продуктивність праці.
Значна кількість хвороб дихальної, кровоносної, серцево-судинної та центральної нервової систем пов’язані із порушенням обміну кисню між клітинами. Останнім часом, дедалі частіше в медицині набувають поширення методики лікування гірським повітрям (оротерапія) та лікування розрідженим повітрям із зниженим складом кисню (гіпокситерапія).
Ці методи мають за мету натренувати клітини і привчити їх функціонувати за умов пониженого вмісту кисню в атмосфері і тим самим активувати порушені механізми обміну киснем. В результаті покращується мікроциркуляція в органах і клітинах, регенерують пошкоджені судини, збільшується кількість антитіл, що відповідають за імунітет, стимулюється робота ендокринної системи. Лікування гірським повітрям застосовується для профілактики і виліковування наступних захворювань:
- - хвороби серцево-судинної системи (такі як ішемія серця, дистонія, гіпертонія);
- - хронічні захворювання дихальної системи (бронхіт, астма);
- - гіпопластична та залізодефіцитна анемії;
- - язва шлункового тракту та дванадцятипалої кишки;;
- - неврози та неврологічний стан;
- - ендокринні захворювання та ін.
Вищезгадані методи рекомендуються спортсменам в період тренувань для підвищення стійкості організму до навантажень, а також пацієнтам, що готуються до операції чи проходять реабілітацію.
При лікуванні гірським повітрям, відбувається наступний вплив на організм людини: поліпшується мікроцеркуляція і утворюються нові судини, підвищується імунітет, антистресовий (заспокійливий) вплив на людину, знижується активність алергій, збільшується загальна працездатність організму та знімається хронічна втомленість організму.
Отже, гірське повітря, дійсно, зцілює здоров’я людини. І цей зцілюючий вплив проявляється не лише на її фізичну а і на психічну сторону, відчувається позитивний ефект комплексно, на весь організм.
Тому чим частіше ми виїжджаємо на свіже карпатське повітря - тим більше зміцнюємо власні сили при всіх станах здоров'я, здійснюючи профілактику, лікування або реабілітацію свого організму.