Поради професіонала для рафтингу

Якщо ви вирушаєте на рафтинг в Карпати уперше або в нове місце, по-перше, вивчіть відгуки про компанію або інструктора, які організовують сплав, складність майбутнього маршруту, а також в якій фізичній формі повинні знаходитися учасники сплаву. Ці умови обов'язкові, оскільки рафтинг - вид активного відпочинку, пов'язаний з ризиком для життя. По-друге, ретельно ознайомтеся із спорядженням, яке надають організатори. У холодний період вам, наприклад, знадобитися гідрокостюм, а також гідрочеревики, в яких зручно ходити по каменях. Крім того, вам повинні видати якісні рятувальні жилети.

 

Я знаю хлопців, яким на рафтингу видали надувні спасжилета. Це недопустимо! Жилет призначений для того, щоб людина в разі випадання з рафта, удару і втрати свідомості, тримався на воді. А якщо жилет надувний, його може розірвати, і людина потоне. Якщо на вулиці холодно і температура води опускається до 5-10 градусів, я рекомендую поверх гідрокостюма надіти вітровку, а зверху - спасжилет. Деякі одягають ще і лижні штани, але я вважаю, що це зайве. Може бути жарко. В цілому, все залежить від категорії складності порогів: чим вона вища, тим менше теплий одяг потрібен, оскільки людина починає активніше працювати веслом і швидко зігрівається. Дуже важливо дотримуватися під час сплаву правила індивідуальної техніки безпеки. Для цього необхідно уважно слухати інструктора. Так склалося, що багато туристів не асоціюють рафтинг з небезпекою, думають, що це всього лише ще один вид розваги. Бувають випадки, коли вони починають знімати каски, тому що в них незручно сидіти, або знімають спасжилет. Але ж випасти з човна - це один момент. І якщо людина впала на каміння і вдарилась головою, у нього всього лише трісне каска, а якщо її немає - голова.

 

Важливо також знати техніку спуску по порогах при випаданні з човна. Зокрема, необхідно перевернутися на спину, розвернутися ногами вперед і трохи зігнути їх в колінах. Такий стан дозволяє вільно дихати, бачити, куди тебе несе потік, а також знижує ризик отримання травм. Якщо ж людина не розуміє, що робити, якщо він випав з човна, в неї краще взагалі не сідати.

 

До слова, техніку безпеки, як і основи веслування, попередньо можна вивчити в інтернеті, або з інструкторами садиби СКИТА. І тоді пригоди і відпочинок в Карпатах пройдуть якнайкраще!

 

Повернутись до новин.